İyi mi parti?
Mustafa Başkaya

Mustafa Başkaya

İyi mi parti?

14 Kasım 2017 - 23:12

    

     Çok partili sisteme geçildiğinden beri onlarca parti kurulmuş, hepsi hükümet olmayı hedeflemiş ve bu hedefe yönelik çalışmalar yapmışlardır. Bazıları gerçekten bu ülkeye birşeyler katmaya çalışırken, bazıları da tamamen gizli kapılar arkasında kendilerini yöneten patronlarına uşaklık etmişlerdir.
 

     Tabii ki çok eskilere gidip, o zaman kurulan partilerden örnekler vererek kafanızı bulandıracak değilim. Konumuz MHP'nin içinden ayrılanların kurulmasına öncülük ettiği,adını ve logosunu geçen günlerde belirleyen iyi parti... İlk aşamada baktığımız şey partinin kuruluş amacı,15 senedir ülkenin her kesimini kucaklayan bir hükümet varken, kurulan partinin hedeflediği kitle, yine yıllardır,ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkartma arzusuyla çalışan bir iktidar varken,yeni parti'nin vaatleri...

    
     İşte bu aşamada tamamen ortaya çıkan bir hayal kırıklığı var. Partinin kurucu ekibi, hedefleri ve vaatleri kesinlikle ayakları yere basmayan bir düzlemde duruyor. Eski partilerindeyken birbirini fetöcülükle suçlayan kişiler aynı partide toplanmış. Daha önceki konuşmalarında birbirlerine demediklerini bırakmamış insanlar nasıl olacakta  aynı hedefe yürüyecekler veya ülkeyi beraberce bir hedefe götürecekler. Parti genel başkanı Meral Akşener'in 15 temmuz darbe girişiminden önceki konuşmaları,yapılan toplantılarda ayın 15'inden sonra herşeyin değişeceğini söylemesi ve darbe girişimini üstlenen yurtta sulh cihanda sulh konseyinin adını defalarca anması aslında partinin nelere hizmet edeceği konusunda bilgi sahibi olunmasına yardımcı olmuştur. Darbe girişiminden sonra ise fetö ile ilgili tek eleştirel açıklaması olmaması halkın gözünde uzaktan kumandalı ve yurt dışı tarafından yönetilecek bir genel başkan olduğunun farkına varılması için gerekli delilleri ortaya koymuştur.

    
     Parti logosu konusunda benzetilen şekiller ve yapılan magazinle ilgilenmeyeceğim ama partinin adının iyi olmasının fikrinin,düşüncesinin ve amaçlarının da iyi olacağı anlamına gelmediğini belirtmek isterim. Çünkü;bu ülkede vatan sana canım feda sloganının en fazla anlam bulduğu bir darbe girişiminde can veren insanların yok sayıldığı, o gün kalan yüzlerce yetim ve öksüz çocuğun geleceğine saygı duyulmadığı (bunu darbe girişiminden sonraki sessizliğinden dolayı iddia ediyorum) bir partinin kurulması bence bu ülke ve seçmen için yok hükmündedir... Bu ülke şehitlerini,15 temmuz gecesi verdiği tam özgürlük ve varoluş mücadelesini yüzyıllar boyu unutmaz. Tabii ki bunları kendine öncelemeyen ve bunlar sanki hiç olmamış gibi davranan partileri de unutmaz.


     Bu ülkede yaşayan insanlar kendilerinden bir şey bulmadıkları insanlarla bir arada olmazlar. Dertleriyle dertlenmeyen insanlarla gelecek hayalleri kurmazlar. Aslında milletin halinden anlamayanların ne hale düştüğünü görmek için muhalefette çok iyi örnekler var. Yeni kurulan bir partinin bunu göz ardı ettiği için,bir çok seçmenin gözünde iyi parti,ölü doğmuş bir partidir.... Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar