NUMAN KURTULMUŞ ESENLER’E GELİYOR!

NUMAN KURTULMUŞ ESENLER'E GELİYOR!

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve divan sahibi dokuz Osmanlı padişahının şiirlerinin senfonik orkestra eşliğinde seslendirildiği "Aheng-i Hümayûn" albümünün gala gecesi, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

25 Ocak 2018 - 11:40 - Güncelleme: 25 Ocak 2018 - 11:57

Esenler Belediyesi'nin, Osmanlı padişahlarının edebi ve kültürel yönlerinin gelecek nesillere  aktarılması, ecdadın eserlerinin tanıtılması ve anlaşılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği "Aheng-i Hümayûn" projesinin gala gecesi, 27 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

SENFONİK ORKESTRA EŞLİĞİNDE SULTANİ ŞİİRLER
Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde saat 20.00'de başlayacak gala gecesinde, albümde padişahların şiirlerini seslendiren sanatçılar senfonik orkestra eşliğinde birer şiir yorumlayacaklar. Geceye, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun yanı sıra sanat camiasından çok sayıda isim katılacak.

9 PADİŞAHIN ŞİİRLERİNİ 9 YORUMCU SESLENDİRDİ
"Aheng-i Hümayûn" albümünde; Fatih Sultan Mehmed, II. Bayezid, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Sultan III. Murad, Sultan I. Ahmed, Sultan II. Osman, Sultan III. Ahmed ve Sultan III. Selim'in şiirleri, Ömer Tuğrul İnançer, İbrahim Sadri, Serdar Gökhan ve Feridun Özdemir gibi sanatçıların da aralarında bulunduğu dokuz yorumcu tarafından seslendirildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3410 Çocukla Dünya Rekoru Balıkesir’in
3410 Çocukla Dünya Rekoru Balıkesir’in
CANLI YAYINDA MÜJDEYİ VERDİ!
CANLI YAYINDA MÜJDEYİ VERDİ!