ESEV ÖĞRENCİLERİ SAHNE ALMAYA BAŞLADI

ESEV ÖĞRENCİLERİ SAHNE ALMAYA BAŞLADI

ESEV'de Enstrüman ve Müzik Eğitimi branşlarında eğitim alan öğrenciler, konserde sahne alarak yeteneklerini sergilemeye başladı.

28 Şubat 2018 - 13:24

Esenler'in sanata açılan kapısı Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencileri, 2017-2018 kültür sanat sezonunda aldıkları eğitimlerle geliştirdikleri yeteneklerini sahnede sergilemeye başladılar. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konser programlarında; Türk Halk Müziği Korosu, şan, ve kemençe öğrencileri  ayrı ayrı verdikleri konserlerle seyirciyle buluştu.

YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER

Şan hocası Ayşe Kıtay ve Türk Halk Müziği hocası Taner Yüncüoğlu'nun öğrencileri verdikleri konserlerde; "Gesi Bağları", "Edremit'in Gelini", "Eledim Eledim", "Gündüz Gece", "Deniz Üstü Köpürür" ve "Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme" gibi sevilen eserleri seslendirildi. Enstrümanların Dilinden-Kemençe konserinde ise Kemençe ve Horon hocası Süleyman Cihan Genç'in öğrencileri horon gösterisi sundu. Öğrencilerin dinleyenlerden büyük alkış aldıkları müzik ziyafeti, vatandaşlara keyif dolu dakikalar yaşattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI
TEDAVİ OLMAK İÇİN TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ!
TEDAVİ OLMAK İÇİN TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ!