ESENLER’DE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

ESENLER'DE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen "Okuma Yazma Seferberliği" Esenler’de başladı.

16 Şubat 2018 - 15:52 - Güncelleme: 19 Şubat 2018 - 16:13

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından canlı yayında başlatılan Okuryazarlık Seferberliği'ne ilişkin usul ve esaslar belirlendi. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Okuryazarlık Seferberliği'ne ilişkin usul ve esasların yer aldığı genelgeyi 81 ile gönderdi.

KURSLAR 5 MART'TA BAŞLIYOR
Genelgeye göre, Okuryazarlık Seferberliği çalışmalarının ilk dönemi 5 Şubat-15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsayacak. Bu kapsamda, 5-19 Şubat 2018 tarihleri arasında halk eğitimi merkezlerince il ve ilçelerdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için gerekli alan tarama çalışmaları yapılacak. Kurslar, 5 Mart'ta başlatılacak ve en geç 11 Mayıs'ta tamamlanacak.

Okuma yazma seferberliği kapsamında, ailenizde ve çevrenizde okur yazar olmayan tüm eş,dost,tanıdıklarınızı mahalle muhtarlıklarına yada size en yakın ilköğretim okulu veya halk eğitim müdürlüğüne yönlendirmeniz yeterli olacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER ŞEY SEVGİYLE AYAKTA KALIR
HER ŞEY SEVGİYLE AYAKTA KALIR
GÜRBÜZ AZAK'TAN ALTIN TAVSİYELER
GÜRBÜZ AZAK'TAN ALTIN TAVSİYELER