ESENLER BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ KONYA GEZİSİ!

ESENLER BELEDİYESİ'NDEN ÜCRETSİZ KONYA GEZİSİ!

Esenler Belediyesi'nin "Vuslat Yolculuğu" programıyla Esenlerliler, Konya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret ederek şehri yakından tanıyorlar.

07 Şubat 2018 - 00:00 - Güncelleme: 07 Şubat 2018 - 16:20

Esenler Belediyesi'nin Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu'na özel olarak hazırladığı "Vuslat Yolculuğu"programıyla, Esenlerliler Mevlana diyarını ziyarete gidiyor. Esenler'de ikamet eden vatandaşların katıldığı gezi, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada üç gün düzenleniyor. Günübirlik gerçekleşen gezilerde kişiye özel otobüs bileti düzenlenirken, geziye katılanlara yiyecek ikramı da belediye tarafından sağlanıyor.

TARİHİ VE KÜLTÜREL ZİYARETLER YAPIYORLAR

Ücretsiz olarak gerçekleşen gezide, Mevlana Camii, Mevlana Türbesi, İstiklal Harbi Şehitliği, Şems-i Tebrizi Türbesi, Alaaddin Camii, Meram Bağları, Tavus Baba Türbesi, Tarihi Sille Köyü ve Akyokuş Seyir Tepesi ziyaret ediliyor. Uzman rehberler eşliğinde Konya’yı karış karış gezen ziyaretçiler, gezi süresince Konya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret ederek şehri yakından tanıma şansı yakalıyor. Mayıs ayına kadar devam edecek olan geziye, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'ne gelerek kayıt yaptırılabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3410 Çocukla Dünya Rekoru Balıkesir’in
3410 Çocukla Dünya Rekoru Balıkesir’in
CANLI YAYINDA MÜJDEYİ VERDİ!
CANLI YAYINDA MÜJDEYİ VERDİ!